Де купити та продати речі у Австрії — огляд торговельних майданчиків

В Австрії є три великі майданчики типу українського OLX, тобто портали, на яких можна купити б/у речі, продати свої, а також бути обдуреним і втратити гроші (з приводу останнього я надам пару рекомендацій).

Ці майданчики — Willhaben, Shpock, та Facebook Marketplace (якщо знаєте інші, пишіть, я додам).

Усі вони мають деякі особливості.

Willhaben

Дуже старий сайт, був і є основним майданчиком для приватних об’яв. Розділений на 4 секції:

 • Marktplatz: звичайні об’яви продажу речей
 • Immobilien: оренда або покупка житла
 • Auto & Motor: виключно авторинок
 • Jobs: робота

Я тут сфокусуюсь на Marktplatz.

Покупка

 • Ціна
 • Стан (Zustand)
 • Отримання (Übergabe)
 • Опис
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/1-8-geige-violine-gewa-allegro-kinder-566005843

Ціна — зауважуйте на знак Paylivery. Якщо він є, то під ціною буде також ціна за доставку: “+ € 5,10 Versandkosten”.

Стан:

 • Neu — новий
 • Neuwertig — як новий (розпаковано, але не використовувалось або використовувалось пару разів)
 • Gebraucht — поюзаний
 • Defekt — поламано
 • Ausstellungsstück — вітринна модель (зазвичай для прикрас, та дорогих годинників)

Отримання (Übergabe):

 • Selbstabholung: Самовивіз
 • Versand: доставка

Якщо ви готові фізично сходити або заїхати за товаром, вибирайте у списку товарів сортування за “in der Nähe”. Зазвичай можна подивитись потім на мапі адресу самовивозу.

Якщо ви щось купуєте з доставкою, то бажано шукати об’яви з позначкою Paylivery — це проміжний сервіс який бере на себе оплату і трекінг доставки. Без нього теж можна брати, але вам потрібні 50 грам здорової параної про всяк випадок.

Опис можна перевести у DeepL .

Якщо річ зацікавила, клікаєте Verkäufer kontaktieren і пишете месадж до продавця. Я рекомендую завжди починати фразою

Hi, ist dieser Artikel noch verfügbar?
LG, <ваше ім’я>.

“LG.” — це така традиційна фігня у письмовому диалогу. Навіть у мессенджері та смс-ках ввічліві німці та австрійці полюбляють писати “Liebe Grüße”, принаймні у першому меседжі.

Якщо отримали відповідь “ja” то можете попрактикувати розмовну німецьку трохи і наприклад збити ціну: “Ist der Preis ein bisschen verhandelbar?” aбо запитати про стан або ще щось. Я зазвичай роблю пару запитань і дивлюсь наскільки продавець зацікавлений.

У варіантах з самовивозом запитайте ще раз адресу звідки забирати, коли підійти і запитайте телефон продавця, аби подзвонити коли ви підійдете до нього додому.

У варіантах з Paylivery є також кнопка “Kaufanfrage senden” — це ви можете робити коли ви вже домовились із продавцем. Вам потрібно підв’язати картку (або пейпал) і потім ви побачите усю сумму. Повна сума — це ціна товару + доставка(4–5 євро) + страховка від Paylivery (десь 5% від ціни). Після оплати усе трапляється автоматично.

Продаван отримає повідомлення, що ви готові купити товар, отримає поштовий лейбл для роздрукування, відправляє вам посилку і коли ви її отримали ви підтверджуєте це у чаті (буде інша кнопка) і продавець отримає ваші гроші.

Якщо варіанту з Paylivery нема, тоді оплата і доставка працює тільки на репутації та на довірі. Більш надійний варіант — це попросити послати вам поштою із Nachnahme (накладний платіж) — тоді ви принаймні отримаєте посилку. Але Nachnahme коштує десь 5 євро.

Інший варіант — повністю на довірі. Тут вже як ви домовитесь з продавцем. Зазвичай вам потрібен банківський рахунок у зоні SEPA, австрійській підійде. Продавець пише вам свій IBAN, ви робите переказ і дуже сподіваєтесь, що він вас не кине. Я робив так декілька разів для покупок та продажу товарів з ціною до 10 євро. Якщо IBAN не австрійській (австрійські починаються з AT) то це одразу підозріло.

Усі інші варіанти доставки з великою ймовірністю — шахрайство.

Тут є рекомендації від самого сайту https://www.willhaben.at/iad/sicherheitshinweise/kaufen

У випадку шахрайства є форма контакту https://www.willhaben.at/iad/kontakt — вони допоможуть заблокувати продавця. Аби повернути гроші прийдеться йти до поліції і писати заяву. Саме тому бажано працювати з рахунками у Австрії — тоді простіше виявити злочинця.

Продаж

https://www.willhaben.at/iad/adinput/bap?execution=e1s1

Рекомендації

1. Kategorieauswahl — категорія товару. Вона автоматично вибирається коли ви вводите назву і щоразу коли ви змінюєте назву, категорія скидається. Це нереально дратує. Але дерево категорій на вільхабені дуже велике.

2. У Beschreibung наприкінці пишіть “Privatverkauf. Keine Garantie oder Rücknahme”. Це про всяк випадок, щоб до вас не було питань потім.
3. Verkaufsort — можете написати приблизну адресу — наприклад тільки вулицю. Але зазвичай немає проблеми писати точну.
4. На другому кроку BILDER — приєднуєте якомога більше фоток
5. На третьому ZUSATZPRODUKTE — можна купити усіляки бусти та “віп” штуки якщо потрібно.
6. VERÖFFENTLICHEN — після публікації ви отримаєте мейл від willhaben. Також по мейлу приходять копії усіх повідомлень у чаті.

Якщо ви готові послати товар, маркуйте варіант Versand. Для того щоб послати товар вам потрібна упаковка для товару + бумага або “пупирка” щоб акуратно усе запакувати. Я зазвичай маю вдома декілька коробок від Амазону. Якщо в вас нема такого, є маленький лайфхак — піти у неділю до поштового відділення на вокзалі (або іншого популярного відділення) — там за вихідні накопичується багато пустих коробок від тих, хто отримує товар з поштоматів і одразу його розпаковує. Вхід до поштового відділення у вихідні закритий, але туди можна війти якщо в вас є будь-яка банківська картка (фізична) — там є девайс, який считує картку і відкриває двері.

Ретельно перевірте, аби на коробці не було штрих-кодів — усіх їх потрібно закреслити або відірвати. Також потрібно закреслити маркером позначки, які не мають відношення до вашої посилки — наприклад “Amazon Prime”. Якщо це не зробити, є невеличкий шанс, що товар автоматично відправлять до амазону.

Також бажано мати вдома скотч, але його часто можна взяти і у поштовому відділенні.

Посилати товар можна самостійно або з Paylivery. Якщо ви посилаєте самостійно, можна адресу отримувача написати прямо на пакунку. тоді вже на пошті ви можете вибрати тариф — https://www.post.at/tr/tarifrechner

Якщо ви посилаєте з Paylivery тоді вам потрібен принтер аби надрукувати етикетку. На неї буде штрих-код і адреса отримувача. Вам потрібно буде її тільки вирізати і наклеїти (для цього ідеально підходить клейкий стік, можна у Libro купити). Потім таку посилку можна просто віддати у поштовому відділенні, нічого платити не треба.

Також у Paylivery є варіант посилати з dpd — це альтернативна поштова служба, теоретично воно працює схоже до відправлення з post.at. Вам потрібно буде знайти магазин, який працює як dpd Pickup — це можна зробити на сайті dpd.

https://www.mydpd.at/shopfinder

Йдете до pickup-магазину і відсилаєте звідти.

Особливості сайту

шукайте та Anzeigen in meiner Nähe та поставте фільтр на zu verschenken

Shpock

Покупка

Але на головному сайті є також Property (оренда та продаж квартир), авто, та навіть “Сервіси”.

У шпок немає своєї доставки, тому дивиться рекомендації щодо вільхабену.

Якщо річ зацікавила ви можете написати продавцю, або одразу зробити ціновий офер (тобто поторгуватись) і після циклу оферів та контр-оферів зійтись на ціні.

Після того як ви зійшлись у ціні річ автоматично маркується як “Sold” (продано).

Фішка Шпоку — можна ставити оцінки продавцям та можна бачити їх статистику. Це трошки допомагає фільтувати шахраїв.

Також можна робити оплату через Paypal. https://www.shpock.com/en-gb/help/web/360015548417

Також є безкоштовні товари але їх набагато менше (фільтр за ціною)

Продаж

Я рекомендую як і у Вільхабені писати “Privatverkauf. Keine Garantie oder Rücknahme” наприкінці.

Facebook Marketplace

Покупка

Якщо ваш щось зацікавило, використовуєте “Message seller” і далі спілкуєтесь у мессенджері.

Продаж

Друга незручність — це на порядок коротший лист категорій — десь 20 штук усього. Щоб компенсувати це додавайте багато тегів.

За замовчанням тут можна використати 10 фотографій. Також тут найбільш сувора модерація товарів. Наприклад, в мене забанили bluetooth-навушники, чи то за те, що я порівнював їх з Airpods, чи то за марку товару “iTechnik”, не знаю.

У Facebook Marketplace є фішка “in Stock” — якщо в вас є декілька однакових товарів, ви можете зробити одну об’яву на них усіх. У інших сервісах це не підтримується.

Як і у Вільхабені пишіть наприкинці “Privatverkauf. Keine Garantie oder Rücknahme”

У фейсбуці є тип шахраїв-ботів, які пишуть одразу багато повідомлень і говорять, що вони вам відправлять кур’єра з грошами і потім просять в вас адресу, телефон на імейл.

Це розвод — вони потім просять перейти на якийсь сайт і зробити оплати. Можете таких ігнорувати або робити ось так

Кожні 2 тижні (якщо не помиляюсь) ви отримуєте автоматичне нагадування у месенджері про ваш лістінг — і його можна “оновити”. Це можна зробити 5 разів, потім ви мусите робити нову об’яву.

Порівняльна табличка трьох сервісів:

--

--

Життя у Австрії та у місті Грац

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store