Що таке Vorsorgeuntersuchung

Руслан Бес
2 min readFeb 28, 2024

--

Фото Hush Naidoo Jade Photography

Vorsorgeuntersuchung — це одне з перших обстежень, яке є сенс зробити після приїзду до Австрії і отримання страховки. Його вам зазвичай робить ваш Hausarzt (домашній лікар), але також його роблять і інші лікарі.

Це такий загальний комплекс аналізів, аби зрозуміти, у якому стані ваш організм, чи потрібні вам консультації додаткових спеціалістів саме зараз, чи є щось підозріле у крові. Його рекомендовано робити його раз на рік, і він безкоштовний. Слово Vorsorge, до речі, перекладається як профілактика.

Коли ви вибрали собі домашнього лікаря, ви приходите або дзвоните до нього і просите термін на Vorsorgeuntersuchung. На термін приходите зранку натщесерце (нічого не їсти).

В вас беруть кров з вени та сечу. Я рекомендую при аналізі крові також сказати, аби вам зробили аналіз вітаміну D, бо за замовчуванням його не роблять. Він може бути платним, але воно того варто.

Також вам дають анкетку на заповнення. Анкета не дуже складна, з питаннями на кшталт “ви курите?”, “скільки пʼєте алкоголю?”, “чи був в вашій родині рак, діабет?” і таке інше. Анкета німецькою, тому приготуйте Google Lens або щось аналогічне для перекладу.

Також асистент доктора в вас поміряє пульс, тиск, запише зріст та вагу.

Після всього цього вам призначають ще один термін (зазвичай через 3–4 дні) на Besprechung.

Ви приходите на цей другий термін і обговорюєте результати аналізів з лікарем і чи потрібне додаткове обстеження в спеціаліста. Лікар також слухає у вас легені.

Якщо додаткові обстеження потрібні, лікар дасть вам направлення до спеціалістів. Лікар може запитати, вас направляти до Kassenarzt або Wahlarzt. Різниця у тому, що консультацію Kassenarzt повністю покриває страховка ÖGK, а в Wahlarzt тільки частково і пост-фактум після подачі квитанції до ÖGK. Але у Wahlarzt-спеціалістів простіше і швидше знайти термін.

До речі, про направлення. За рідким виключенням (онкологія або лабораторні обстеження), ви не зобовʼязані йти саме до того лікаря, на якого вам дали направлення. Ви можете піти на docfinder.at або на doctena.at і знайти іншого. Також, ви можете ходити до спеціалістів взагалі без направлень (знов, за винятком радіологів).

Основна ідея направлень — аби інформація від спеціаліста доходила назад до сімейного лікаря, і без направлення вони цього не роблять. Якщо ви прийшли на прийом спеціаліста, рекомендую одразу у приймальні разом з ecard також дати направлення, або, якщо в вас його нема, написати на листочку фамілію вашого домашнього лікаря.

Більш детально я написав про направлення тут.

Будьте здорові і бережіть себе.

--

--

Руслан Бес
Руслан Бес

Written by Руслан Бес

Життя у Австрії та у місті Грац. Якщо бажаєте мене підтримати (це не обовʼязково), можна зробити це тут https://www.buymeacoffee.com/ruslanbes

No responses yet